محل تبلیغات شما

آیا مي ‌خواهيد  به امام زمان علیه السلام راه پيدا كنيد؟

مرحوم آیت الله تولاّیی خراسانی در سخنرانی خود در مسجد سیّد اصفهان در ماه رمضان 1392 قمری می فرمود:
به همه توصيه مي ‌كنم: تمام اعمال مستحبه‌ خودتان را به نيابت از امام زمان علیه السلام انجام دهید.» اين را از من بشنويد. گفتن اين حرف‌ها براي من خير مادي ندارد. نگفتنش هم ضرّ و شرّي ندارد. امّا والله العليّ العظيم، دوستتان ‌دارم و از راه دوستي، آن چه را كه فهميده‌ ام، به شما مي ‌گويم. نمي ‌خواهم بخل كنم! مي ‌خواهم نتيجه‌ آزمايش ‌هاي علمي و عملي يك عمر را به شما به طور دربست و عصاره كرده و كپسول كرده بدهم. 
آیا مي ‌خواهيد  به امام زمان علیه السلام راه پيدا كنيد؟ مي‌خواهيد جنبه‌ ولايت اگر در شما هست، قوي ‌تر شود و اگر نيست، پيدا بشود؟ آیا مي ‌خواهيد بالاخره طوري شود كه گوشه‌ ابرويي به جانب شما هم كج بشود و گوشه‌ چشمي در خواب يا بيداري، به جانب شما توجّه بشود؟ مي ‌خواهيد؟ راه همين است كه مي ‌گويم: تمام اعمال مستحبّی خود را به نيابت امام زمان علیه السلام  انجام دهيد.» عيادت مريض مي روی، به نيابت حضرت برو؛  فرض كن حضرت 10 تومان به تو داده ‌اند و گفته ‌اند: كربلايي محمد تقي! از جانب من برو احوال فلاني را بپرس». عيادت مريض به نيابت حضرت برو. مي‌خواهي به قم، به زيارت حضرت معصومه علیهاالسلام بروي، به نيابت حضرت برو؛  فرض كن حضرت 50 تومان داده‌اند و فرموده‌ اند بگير و سر قبر عمه‌ام برو و به نيابت من، زيارت كن. 
اين كار را حضرت رضا علیه السلام ، حضرت جواد علیه السلام و حضرت هادي علیه السلام هم انجام مي ‌دادند؛  به شيعيان پول مي ‌دادند و آن‌ها را به نيابت خودشان به كربلا، به زيارت امام حسين علیه السلام مي ‌فرستادند. همچنين شيعيان را به نيابت خود به مكّه مي ‌فرستادند. امام رضا علیه السلام، براي يونس بن عبدالرحمن و  دو نفر ديگر، چند تا غلام و چند پارچه‌اي كه قيمت آن‌ها 100 اشرفي طلا بود، فرستادند و فرمودند: امسال شما سه نفري به نيابت من، مكّه برويد.» در زمان‌ هاي گذشته، اين اعمال خيلي متداول بوده است. شيعيان سابق همه انجام می داده اند. البته شيعيان سابق، غير از ما بوده ‌اند. توجّهشان به امام زمانشان علیه السلام، بيش‌تر از ما بود. 
كلّيّه اعمال خيريّه‌ مستحبّ خود را به نيابت از امام زمان علیه السلام انجام دهید. زيارت حضرت معصومه علیها السلام، زيارت امام رضا علیه السلام، زيارت كربلا، مكّه‌ مستحبّي، عمره‌ مستحبّي، كلّيّه‌ي اين‌‌ها را به نيابت امام زمان علیه السلام برويد. صدقاتي كه مي ‌دهيد، به نيابت امام زمان علیه السلام بدهيد. اصلاً به نيابت حضرت، براي خود حضرت صدقه بده. براي سلامتي ذرّيّه‌ حضرت صدقه بده. حضرت ذرّيّه دارند. هم روايت داريم، هم دلايل ديگر داريم. صدقات مستحبه را به نيابت حضرت به فقرا بدهيد. براي سلامتي حضرت و بچه‌ هاي حضرت و بستگان حضرت صدقه بدهيد. 
سر قبرستان مي‌رويد،  شب هاي جمعه برويد، نه روز جمعه. مستحب است كه سر قبرستان برويد. براي فاتحه‌ اهل قبور، به نيابت حضرت برويد. سر قبرها كه مي‌رويد، به نيابت حضرت برويد و يازده مرتبه سوره توحيد و هفت مرتبه سوره قدر بخوانيد و آدابي كه دارد. صله رحم مي‌كني و خبر از ارحامت مي‌گيري، به نيابت حضرت اين عمل مستحب را انجام بده. و موارد ديگر از اين قبيل، هر چه عمل ‌هاي مستحبّي مي‌ كنيد، به نيابت حضرت انجام دهيد. عاقبت، اين كار، بين شما و او يك پيوندی پیدا می شود. خوشا به حال آن كسي كه پيوندش با شجره‌ ملكوتي امام زمان علیه السلام بگيرد. قَسَم به خود امام زمان علیه السلام، سرِّ مستترِ درگوشيِ درويشي، همين است كه به شما گفتم! رمزي بزرگ را من فاش كردم و گفتم! حالا ديگر خودت مرد ميداني! بيا و عمل كن؛ عمل كن. ديگر عملش با خودت است. حلواي تن تناني است؛ تا نخوري، نداني است.» بايد به ميدان عمل بيايي. 
(سخنرانی مسجد سیّد اصفهان، 1392 قمری، شب29 ماه رمضان)

# نفس خود ونفس الهی #

اتصال به اولیاء الله

آیا می خواهید به امام زمان (عج) راه پیداکنید ؟

حضرت ,نيابت ,علیه ,امام ,مي ,السلام ,به نيابت ,علیه السلام ,امام زمان ,زمان علیه ,را به ,علیه السلام انجام

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها